Regeneracja węgla


KOMPLEKSOWA USŁUGA REGENERACJI

Dzięki kompleksowej usłudze, możesz być spokojnie zajmować się bieżącymi sprawami firmy, a węgiel w Twoich filtrach będzie regularnie regenerowany w procesie najwyższej jakości, a obsługę techniczną wykona przeszkolona ekipa. Usługa składa się z następujących kroków:

  • Przyjazd ekipy,
  • Wyjęcie świec z węglem (z filtra świecowego) / wyjęcie złoża węglowego (z filtra złożowego) do Big bagów,
  • Transport węgla do naszego Zakładu
  • Regeneracja węgla w piecu
  • Zasypanie świec węglem / Big bagów
  • Transport węgla do Państwa firmy
  • Zainstalowanie świec w filtrze / zasypanie filtra węglem

 

Jeśli z powodów logistycznych lub finansowych zależy Ci na samodzielnej obsłudze technicznej, jest możliwość dostarczenia węgla do naszego Zakładu własnym transportem.

WYCEŃ REGENERACJĘ WĘGLA


PROCES REGENERACJI WĘGLA Z LZO, CZYLI JAK PRZYWRÓCIMY TWÓJ WĘGIEL Z POWROTEM DO ŻYCIA?

ODZYSKIWANIE WŁAŚCIWOŚCI SORPCYJNYCH:

Odzyskiwanie właściwości sorpcyjnych węgla aktywnego odbywa się poprzez poddanie go obróbce termicznej w specjalnym piecu regeneracyjnym. Po załadowania węgla do pieca, w pierwszym kroku regeneracji odbywa się odparowanie krótkich łańcuchów węglowodorów (monomerów) z węgla oraz proces depolimeryzacji spolimeryzowanych węglowodorów. W tym procesie poprzez podgrzanie długie łańcuchy węglowodorów (polimery) dzielą się na krótkie, dzięki temu mogą one łatwiej odparować. Po odparowaniu dłuższych łańcuchów węglowodorowych węgiel przechodzi do sekcji pieca gdzie panuje temperatura 1000 st.C. Na tym etapie pozostałości zanieczyszczeń węglowodorowych karbonizują się i stają się częścią struktury węgla aktywnego. Również na tym etapie następuje wypalenie nowych porów w ziarnach węgla. Po wypaleniu nowej struktury kapilarnej węgiel jest wysypywany z pieca, następnie chłodzi się w specjalnych koszach i dalej jest zasypywany do świec lub worków i przygotowywany do transportu.

STRATY I UZUPEŁNIANIE WĘGLA:

Dzięki dokładnej fizykochemicznej kontroli procesu regeneracji jesteśmy w stanie dokładnie zregenerować węgiel aktywny z wszelkich zanieczyszczeń węglowodorowych. Oczywiście węgiel aktywny nie jest materiałem niezniszczalnym i część węgla zostaje wypalona lub zmielona podczas procesu. W czasie jednej regeneracji zostaje spalone od 5% do 20% masy, natomiast ubytki te uzupełniamy nowym węglem aktywnym własnej produkcji. Po 5-20 regeneracjach (w zależności od ilości strat węgla) dostajesz od nas praktycznie nowy węgiel. Każde ziarno zostanie zastąpione nowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat procesu regeneracji przeczytaj jeden z poniższych referatów.


ŹRÓDŁA NAUKOWE

Jeśli interesuje Cię temat regeneracji regeneracja węgla aktywnego i chcesz dowiedzieć się więcej kliknij w jedną z poniższych ikon. Znajdziesz tam ciekawe referaty naukowe zarówno w języku polskim jak i angielskim.

 

 

WYCEŃ REGENERACJĘ WĘGLA


REFERENCJE

Nieustannie, od 1982 roku, zdobywamy doświadczenie w dziedzinie regeneracji węgla. Wysoka jakość usługi pozwala nam na pracę z szeregiem niewielkich firm, dużych zakładów przemysłowych jak i instytucji badawczych. Podejmując współpracę z nami możesz liczyć na długotrwałą, miłą relację i profesjonalną obsługę, o czym możesz się przekonać zerkając na poniższe referencje.

 

 

WYCEŃ REGENERACJĘ WĘGLA


REGENERACJA WĘGLA ZA POMOCĄ PŁUKANIA WODĄ

Węgiel RST-3 dzięki specjalnemu spreparowaniu i procesowi chemisorpcji, który zachodzi na jego powierzchni zamienia siarkowodór w nisko nasycony kwaś siarkowy. Kwas ten można usunąć z porów węgla poprzez rozpuszczenie go w wodzie. Węgiel ten może być regenerowany 4 razy, a łączna pojemność sorpcyjna ze wszystkich 5 okresów to 130%! Ponadto, aby zregenerować węgiel bez wyjmowania go z filtra szereg naszych  komór filtracyjnych specjalnie wyposażamy w zawory niezbędne do przeprowadzenia takiej regeneracji.

O unikalnych właściwościach węgla RST możesz dowiedzieć się więcej pod tym linkiem.